Wywiady

We wtorek 23 lipca pod okiem dwóch trenerów Łukasza Ślifirczyka i Jakuba Studzińskiego rozpoczął przygotowania do sezonu beniaminek A-klasy Chojniak Wieniawa. Zespół ma w planach rozegranie dwóch spotkań kontrolnych.

Chojniak dostał się do A-klasy rzutem na taśmę, po tym jak wygrał baraże z Wisłą Solec nad Wisłą. Piłkarze mieli potem trochę odpoczynku, ale już wrócili do treningów.

Po ponad dwóch tygodniach zajęć, Chojniak rozegra pierwszy sparing. Drużyną, z którą na początek zmierzy się zespół z Wieniawy będzie Cech Piekarzy Radom, a do meczu dojdzie 10 sierpnia.
Trzy dni później, podopieczni Łukasza Ślifirczyka i Jakuba Studzińskiego skonfrontują siły z Sokołem Przytyk.

Oficjalne granie w nadchodzącym sezonie, Chojniak rozpocznie 16 sierpnia, kiedy to na własnym boisku w pierwszej kolejce Colo Sport Klasy A grupy I podejmie Gryfię Mirów.

- Naszym celem jest awans do ligi okręgowej - mówi prezes zespołu z Wieniawy Sylwester Górski.

W rewanżowym meczu piłkarskim o awans do klasy A, Wisła Solec przegrała na własnym boisku z Chojniakiem Wieniawie 2:3. Ten ostatni zespół wywalczył awans do klasy A.

Wisła Solec – Chojniak Wieniawa 2:3 (2:0). Swęda, Jaworski, Wójcik dla Chojniaka. Pierwszy mecz 1:1.

Baraż był możliwy, gdyż z rozgrywek w klasie A, wycofał się Orzeł Jedlanka. W sobotę w pierwszym meczu był remis i wydawało się, że to Wisła jest faworytem w rewanżu.
Do 60 minuty gospodarze prowadzili 2:0, przeważali i mieli kolejne okazje, aby podwyższyć rezultat. Nic nie wskazywało, że przegrają ten mecz. Tym bardziej, że za chwilę czerwoną kartkę dostał Marcin Jaworski z Chojniaka. Mimo osłabienia goście grając w osłabianiu strzelili trzy bramki i wywalczyli upragniony awans do klasy A.